Architektura biznesu i IT / Inżynieria oprogramowania

AB_BPMN Modelowanie procesów biznesowych BPMN

Czas trwania:

3 dni / 24 godzin

Typ szkolenia:

TRADITIONAL Tradycyjne
Cena netto: 2 800,00 zł
Cena promocyjna: 2 100,00 zł

Gwarancje:

Gwarancja 100% satysfakcji Gwarancja 100% satysfakcji
Gwarancja bezpłatnego szkolenia demonstracyjnego Gwarancja bezpłatnego szkolenia demonstracyjnego
Gwarancja dopasowania zakresu szkolenia Gwarancja dopasowania zakresu szkolenia
Gwarancja szkolenia w siedzibie klienta Gwarancja szkolenia w siedzibie klienta
Informacje o szkoleniu
Celem szkolenia jest nabycie umiejętności: identyfikacji, doboru odpowiednich technik modelowania, modelowania, optymalizacji jakościowej oraz zarządzania dokumentacją procesów biznesowych. Szkolenie przygotowuje egzaminu zewnętrznego „Modelowanie procesów biznesowych BPMN”.
Uczestnicy
Zespoły projektowe modelowania procesów biznesowych, analitycy biznesowi i systemowi, konsultanci. Kadra menedżerska średniego szczebla.
Wymagania wstępne
 • Wskazana jest znajomość podstawowych zagadnień związanych z realizowaniem współczesnych projektów (tj. harmonogram, budżet, zasoby, zadania, produkty).
 • Nie jest wymagana żadna zaawansowana wiedza lub znajomość jakiegokolwiek narzędzia.
Czego się nauczysz
W trakcie tego szkolenia nauczysz się:
 • tworzenia map procesów biznesowych,
 • modelowania logiki procesów biznesowych przy wykorzystaniu narzędzi ADONIS lub Enterprise Architect,
 • modelowania interakcji pomiędzy uczestnikami procesu biznesowego,
 • podstaw symulacji i analizy procesów biznesowych.
Zagadnienia poruszane podczas szkolenia
 • Podstawowe pojęcia i zasady zarządzania procesami biznesowymi.
 • Opis procesów: sposoby opisu; notacje; szczegółowość modelowania.
 • Mapy procesów biznesowych.
 • Podstawowe pojęcia BPMN: podprocesy i zadania, bramki, dane, artefakty, konwersacje, choreografie i obiekty łączące.
 • Rodzaje przepływów na diagramach BPMN.
 • Rozszerzenia modelowania: czasy i koszty czynności procesowych, ryzyko, uczestnicy procesowi.
 • Najczęstsze błędy modelowanie i dobre praktyki.
 • Podstawowe i średniozaawansowane algorytmy symulacyjne.
 • Ćwiczenia warsztatowe: mapy procesów biznesowych, diagramy procesów biznesowych, diagramy kolaboracji, diagramy choreografii, diagramy konwersacji; samodzielne opracowywanie modeli; analiza modelu procesowego w celu usprawnienia specyfikacji procesów.
Informacje dodatkowe
Informacje o szkoleniu
 • Organizacja szkolenia: otwarte lub dla grup zamkniętych
 • Język szkolenia: polski
 • Język materiałów: polski
 • Wielkość grupy: 9 osób
 • W cenie szkolenia: materiały szkoleniowe, materiały do ćwiczeń
 • Szkolenie zgodnie z normą ISO/IEC 19510:2013.
Informacje o egzaminie
 • Uczestnicy, niezależnie od szkolenia, mogą przystąpić do egzaminu przeprowadzanego przez Instytut Badań Systemowych Polskiej Akademii Nauki(IBS PAN). Asseco Data Systems może udzielić pomocy w kwestiach formalnych związanych z tym egzaminem. Egzamin jest dodatkowo płatny.
 • Język egzaminu: polski
Gwarancja terminu szkolenia

Program Gwarancja terminu szkolenia daje Klientom pewność iż szkolenie, w którym rozważają swój udział odbędzie się w planowanym terminie i lokalizacji. Gwarancja terminu szkolenia to program obejmujący kursy, które odbędą się w planowanym terminie bez względu na ostateczną liczbę uczestników. Wszystkie szkolenia objęte programem są wyróżnione w katalogu szkoleń dedykowaną ikoną http://szkolenia.assecods.pl/HarmonogramSzkolen.


Gwarancja 100% satysfakcji
Dzięki najwyższej jakości szkoleń oferowanych przez Asseco Academy, zapewniamy naszym klientom Gwarancję 100% satysfakcji z udziału w szkoleniach. Oznacza to, że każdy uczestnik szkolenia otrzymuje od Asseco Academy prawo jego bezpłatnego powtórzenia w sytuacji, w której odczuwa taką potrzebę.
Wystarczy zgłosić chęć powtórzenia szkolenia oraz wybrać termin i miejsce szkolenia, spośród terminów i miejsc dostępnych w harmonogramie szkoleń Asseco Data Systems.

Gwarancja bezpłatnego szkolenia demonstracyjnego

Program Gwarancja bezpłatnego szkolenia demonstracyjnego daje Klientom możliwość bezpłatnego uczestnictwa w szkoleniu, dzięki czemu Klient może zweryfikować jakość świadczonych usług przez Asseco Data Systems i bezpośrednio zapoznać się z ofertą przed podjęciem decyzji o inwestycji w rozwój umiejętności własnych lub swoich pracowników.


Gwarancja dopasowania zakresu szkolenia

Program Gwarancja dopasowania zakresu szkolenia daje Klientom możliwość dostosowania tematyki wybranego szkolenia do własnych potrzeb i oczekiwań, tak aby podczas szkolenia koncentrować się wyłącznie na dostarczaniu wiedzy i umiejętności dokładnie takich, jakich potrzebują jego uczestnicy. Zakres dopasowanego szkolenia może zostać również uzupełniony o tematykę wychodzącą poza zakres szkolenia pierwotnego dotyczącą choćby specyfiki architektury teleinformatycznej lub procedur administracyjnych funkcjonujących w środowisku Klienta bądź analizy przypadku z obszaru codziennej pracy zawodowej w biznesowym otoczeniu Klienta.


Gwarancja szkolenia w siedzibie klienta

Program Gwarancja szkolenia w siedzibie Klienta daje możliwość zorganizowania dowolnego kursu w siedzibie Klienta bądź w innym uzgodnionym pomiędzy Klientem a Asseco Data Systems miejscu na terenie Polski. Program pozwala Klientom ograniczyć wydatki związane z podróżami oraz czasem spędzonym poza biurem przez pracowników. Dodatkową korzyścią jest fakt dyspozycyjności osób biorących udział w szkoleniu w nagłych sytuacjach wtedy, gdy pilnie wymagana jest ich obecność na stanowisku pracy. W przypadku skorzystania z programu Klient zapewnia jedynie salę szkoleniową lub konferencyjną niezbędną do przeprowadzenia szkolenia wraz z podłączeniem do Internetu. Wszystkie pozostałe elementy usługi są zapewniane przez Asseco Data Systems, w tym wszystkie wymagane urządzenia, takie jak notebooki, sieć bezprzewodowa, zdalne laboratoria, oprogramowanie oraz catering.


Terminy szkoleń

Skontaktuj się z nami i uzyskaj rabat na szkolenie