Architektura biznesu i IT / Inżynieria oprogramowania

AB_UML UML w praktyce projektowej

Czas trwania:

3 dni / 24 godzin

Typ szkolenia:

TRADITIONAL Tradycyjne
Cena netto: 2 600,00 zł
Cena promocyjna: 2 250,00 zł
DISTANCE Asseco | Zdalna klasa
Cena netto: 2 100,00 zł
Cena promocyjna: 1 800,00 zł
AWirtualnaKlasa Asseco | Wirtualna klasa
Cena netto: 2 100,00 zł
Cena promocyjna: 1 800,00 zł

Gwarancje:

Gwarancja 100% satysfakcji Gwarancja 100% satysfakcji
Gwarancja bezpłatnego szkolenia demonstracyjnego Gwarancja bezpłatnego szkolenia demonstracyjnego
Gwarancja dopasowania zakresu szkolenia Gwarancja dopasowania zakresu szkolenia
Gwarancja szkolenia w siedzibie klienta Gwarancja szkolenia w siedzibie klienta
Informacje o szkoleniu

Trzydniowe szkolenie stanowi kompendium praktycznej wiedzy i umiejętności związanych z modelowaniem z wykorzystaniem UML oraz zarządzaniem zmianami i jakością modeli projektowych. Program szkolenia obejmuje główne aspekty używania UML w modelowaniu wymagań i rozwiązań projektu informatycznego. Szkoleniu towarzyszy zestaw praktycznych ćwiczeń warsztatowych oparty na przykładach z projektów realizowanych w przeprowadzonych przez nas projektach.

Czego się nauczysz

W trakcie tego szkolenia nauczysz się:

 • Jak opracowywać modele przypadków użycia i towarzyszącą im dokumentację analityczną?
 • Jak praktycznie stosować język UML w projektach informatycznych do modelowania dynamiki przyszłego rozwiązania IT?
 • Jak w sposób formalny opisywać modele danych za pomocą klas?

Do kogo skierowane jest to szkolenie

Analitycy systemowi, projektanci systemów, deweloperzy, architekci IT, kierownicy projektów oraz wszystkie osoby zaangażowane w analizę, projektowanie i implementację systemów informatycznych.

Wymagania wstępne

Podstawowa znajomość procesu wytwórczego systemu informatycznego. Wskazana wcześniejsza praca z dowolnym narzędziem CASE.

Zagadnienia poruszane podczas szkolenia
 • Wstępne fazy projektowania rozwiązania IT w języku Unified Modeling Language (UML) – przypadki użycia, integracja przypadków użycia do postaci kompletnego modelu przypadków użycia, różnicowanie związków między kategoriami modelowania.
 • Specyfikacja analityczna poszczególnych przypadków użycia – preferowane metody, tworzenie, automatyzacja procesu generowania diagramów o charakterze analitycznym na podstawie strukturalnych specyfikacji tekstowych.
 • Modelowanie dynamiki systemowej z wykorzystaniem diagramów czynności oraz diagramów sekwencji – czynniki decyzyjne na potrzeby doboru adekwatnego diagramu, podstawowe i zaawansowane aspekty modelowania poszczególnych diagramów, zachowywanie korespondencji z kodem źródłowym przy modelowaniu sekwencji, przykłady i ćwiczenia.
 • Modelowanie struktury systemu z wykorzystaniem diagramów klas – praktyczne modelowanie, zasady zapewniania spójności modelu w Enterprise Architect, generowanie strukturalnego kodu źródłowego w wybranym języku programowania.
 • Maszyny stanowe w języku UML – adekwatne zastosowania, tworzenie siatki przejść międzystanowych, specyfikacja przejść i czynności wewnętrzne.
Informacje dodatkowe

Informacje o szkoleniu

 • Organizacja szkolenia: otwarte lub dla grup zamkniętych
 • Język szkolenia: polski
 • Język materiałów: polski
 • Wielkość grupy: od 8 do 12 osób
 • W cenie szkolenia: materiały szkoleniowe
 • Akredytacja: program szkolenia jest zgodny ze standardem OMG (Object Management Group) UML 2.4 (05/2012).
Gwarancja terminu szkolenia

Program Gwarancja terminu szkolenia daje Klientom pewność iż szkolenie, w którym rozważają swój udział odbędzie się w planowanym terminie i lokalizacji. Gwarancja terminu szkolenia to program obejmujący kursy, które odbędą się w planowanym terminie bez względu na ostateczną liczbę uczestników. Wszystkie szkolenia objęte programem są wyróżnione w katalogu szkoleń dedykowaną ikoną http://szkolenia.assecods.pl/HarmonogramSzkolen.


Gwarancja 100% satysfakcji
Dzięki najwyższej jakości szkoleń oferowanych przez Asseco Academy, zapewniamy naszym klientom Gwarancję 100% satysfakcji z udziału w szkoleniach. Oznacza to, że każdy uczestnik szkolenia otrzymuje od Asseco Academy prawo jego bezpłatnego powtórzenia w sytuacji, w której odczuwa taką potrzebę.
Wystarczy zgłosić chęć powtórzenia szkolenia oraz wybrać termin i miejsce szkolenia, spośród terminów i miejsc dostępnych w harmonogramie szkoleń Asseco Data Systems.

Gwarancja bezpłatnego szkolenia demonstracyjnego

Program Gwarancja bezpłatnego szkolenia demonstracyjnego daje Klientom możliwość bezpłatnego uczestnictwa w szkoleniu, dzięki czemu Klient może zweryfikować jakość świadczonych usług przez Asseco Data Systems i bezpośrednio zapoznać się z ofertą przed podjęciem decyzji o inwestycji w rozwój umiejętności własnych lub swoich pracowników.


Gwarancja dopasowania zakresu szkolenia

Program Gwarancja dopasowania zakresu szkolenia daje Klientom możliwość dostosowania tematyki wybranego szkolenia do własnych potrzeb i oczekiwań, tak aby podczas szkolenia koncentrować się wyłącznie na dostarczaniu wiedzy i umiejętności dokładnie takich, jakich potrzebują jego uczestnicy. Zakres dopasowanego szkolenia może zostać również uzupełniony o tematykę wychodzącą poza zakres szkolenia pierwotnego dotyczącą choćby specyfiki architektury teleinformatycznej lub procedur administracyjnych funkcjonujących w środowisku Klienta bądź analizy przypadku z obszaru codziennej pracy zawodowej w biznesowym otoczeniu Klienta.


Gwarancja szkolenia w siedzibie klienta

Program Gwarancja szkolenia w siedzibie Klienta daje możliwość zorganizowania dowolnego kursu w siedzibie Klienta bądź w innym uzgodnionym pomiędzy Klientem a Asseco Data Systems miejscu na terenie Polski. Program pozwala Klientom ograniczyć wydatki związane z podróżami oraz czasem spędzonym poza biurem przez pracowników. Dodatkową korzyścią jest fakt dyspozycyjności osób biorących udział w szkoleniu w nagłych sytuacjach wtedy, gdy pilnie wymagana jest ich obecność na stanowisku pracy. W przypadku skorzystania z programu Klient zapewnia jedynie salę szkoleniową lub konferencyjną niezbędną do przeprowadzenia szkolenia wraz z podłączeniem do Internetu. Wszystkie pozostałe elementy usługi są zapewniane przez Asseco Data Systems, w tym wszystkie wymagane urządzenia, takie jak notebooki, sieć bezprzewodowa, zdalne laboratoria, oprogramowanie oraz catering.


Terminy szkoleń

Wirtualna klasa
Od 22-09 do 24-09-2021