Zarządzanie projektami i programami / Agile, Scrum

AW_01 Warsztat Scrum dla każdego

Czas trwania:

2 dni / 12 godzin

Typ szkolenia:

TRADITIONAL Tradycyjne
Cena netto: 2 800,00 zł
Cena promocyjna: 2 300,00 zł
DISTANCE Asseco | Zdalna klasa
Cena netto: 2 300,00 zł
Cena promocyjna: 1 900,00 zł
AWirtualnaKlasa Asseco | Wirtualna klasa
Cena netto: 2 300,00 zł
Cena promocyjna: 1 900,00 zł

Gwarancje:

Gwarancja 100% satysfakcji Gwarancja 100% satysfakcji
Gwarancja dopasowania zakresu szkolenia Gwarancja dopasowania zakresu szkolenia
Gwarancja szkolenia w siedzibie klienta Gwarancja szkolenia w siedzibie klienta
Informacje o szkoleniu

Warsztat dla Scrum Masterów z przygotowaniem pod PSM I przeznaczony jest dla praktyków zainteresowanych zwiększeniem zasięgu i efektywności wykorzystania Scruma w firmie – przede wszystkim Scrum Masterów i osób aspirujących do tej roli, kadry zarządzającej, wewnętrznych coachów i instruktorów, i wszystkich innych osób zainteresowanych wykorzystaniem samoorganizacji i empiryzmu w celu podnoszenia efektywności i produktywności zespołów.

Warsztat realizowany jest:

 • W formie Tradycyjnej - trwa 2 dni, czyli łącznie 16 godzin lekcyjnych,
 • W formie Wirtualnej Klasy - trwa łącznie 12 godzin lekcyjnych i może być realizowany w następujących układach:
  • 3 dni w sesjach po 4 godziny lekcyjne - realizowane od 09:00 lub od 13:30,
  • 2 dni w sesjach po 6 godzin lekcyjnych (warsztat weekendowy).

 

Do kogo skierowane jest to szkolenie
Warsztat Scrum Master dedykowany jest przede wszystkim obecnym i przyszłym Scrum Masterom, menedżerom, kadrze zarządzającej, wewnętrznym coach’om i instruktorom.

Wymagania wstępne
Brak

Zagadnienia poruszane podczas szkolenia
 • Podstawy teoretyczne Scruma. Różnice pomiędzy Scrumem i tradycyjnymi metodami wytwarzania oprogramowania. Korzyści, wady i konsekwencje każdego z podejść. Filozofia podejścia empirycznego.
 • Reguły i zasady Scruma. Wcielanie nowego sposobu działania za pomocą ograniczeń czasowych, ról i artefaktów. Efektywne sposoby ich wprowadzania oraz źródła problemów mogących je osłabiać. Przewidywalność prac w modelu empirycznym, kontrola ryzyka i monitorowanie postępów prac.
 • Ludzie. Zespoły. Samoorganizacja. Wartości scrumowe. Budowanie zespołów. Czym jest samoorganizacja, od czego zależy i jak ją wykorzystywać. Co oznacza międzyfunkcjonalność i jakie są implikacje tego podejścia dla organizacji.
 • Rola Scrum Mastera w zespole i w organizacji. Jak zapewnić sukces zespołów w większej organizacji. Jakie zachowania wspierają Scruma i jego wykorzystanie a jakie temu szkodzą.
 • Coaching i facylitacja. Techniki przydatne w codzienne pracy z zespołami, wspierające wykorzystanie Scruma i pomagające zespołom w codziennej pracy.
 • Wzmacnianie Scruma w zespole. Skalowanie Scruma na całą organizację. Servant Leadership.
Informacje dodatkowe
Informacje o szkoleniu
 • Organizacja szkolenia: otwarte lub dla grup zamkniętych
 • Język szkolenia: polski
 • Język materiałów: polski
 • Wielkość grupy: od 8 do 12 osób
 • W cenie szkolenia: materiały szkoleniowe
 • Akredytacja: warsztat autorski Asseco Data Systems S.A.
Gwarancja terminu szkolenia

Program Gwarancja terminu szkolenia daje Klientom pewność iż szkolenie, w którym rozważają swój udział odbędzie się w planowanym terminie i lokalizacji. Gwarancja terminu szkolenia to program obejmujący kursy, które odbędą się w planowanym terminie bez względu na ostateczną liczbę uczestników. Wszystkie szkolenia objęte programem są wyróżnione w katalogu szkoleń dedykowaną ikoną http://szkolenia.assecods.pl/HarmonogramSzkolen.


Gwarancja 100% satysfakcji
Dzięki najwyższej jakości szkoleń oferowanych przez Asseco Academy, zapewniamy naszym klientom Gwarancję 100% satysfakcji z udziału w szkoleniach. Oznacza to, że każdy uczestnik szkolenia otrzymuje od Asseco Academy prawo jego bezpłatnego powtórzenia w sytuacji, w której odczuwa taką potrzebę.
Wystarczy zgłosić chęć powtórzenia szkolenia oraz wybrać termin i miejsce szkolenia, spośród terminów i miejsc dostępnych w harmonogramie szkoleń Asseco Data Systems.

Gwarancja dopasowania zakresu szkolenia

Program Gwarancja dopasowania zakresu szkolenia daje Klientom możliwość dostosowania tematyki wybranego szkolenia do własnych potrzeb i oczekiwań, tak aby podczas szkolenia koncentrować się wyłącznie na dostarczaniu wiedzy i umiejętności dokładnie takich, jakich potrzebują jego uczestnicy. Zakres dopasowanego szkolenia może zostać również uzupełniony o tematykę wychodzącą poza zakres szkolenia pierwotnego dotyczącą choćby specyfiki architektury teleinformatycznej lub procedur administracyjnych funkcjonujących w środowisku Klienta bądź analizy przypadku z obszaru codziennej pracy zawodowej w biznesowym otoczeniu Klienta.


Gwarancja szkolenia w siedzibie klienta

Program Gwarancja szkolenia w siedzibie Klienta daje możliwość zorganizowania dowolnego kursu w siedzibie Klienta bądź w innym uzgodnionym pomiędzy Klientem a Asseco Data Systems miejscu na terenie Polski. Program pozwala Klientom ograniczyć wydatki związane z podróżami oraz czasem spędzonym poza biurem przez pracowników. Dodatkową korzyścią jest fakt dyspozycyjności osób biorących udział w szkoleniu w nagłych sytuacjach wtedy, gdy pilnie wymagana jest ich obecność na stanowisku pracy. W przypadku skorzystania z programu Klient zapewnia jedynie salę szkoleniową lub konferencyjną niezbędną do przeprowadzenia szkolenia wraz z podłączeniem do Internetu. Wszystkie pozostałe elementy usługi są zapewniane przez Asseco Data Systems, w tym wszystkie wymagane urządzenia, takie jak notebooki, sieć bezprzewodowa, zdalne laboratoria, oprogramowanie oraz catering.


Terminy szkoleń