ASSECO ZDALNA KLASA

Czym jest Zdalna Klasa?

Wiemy, że fizyczna obecność uczestnika na sali szkoleniowej nie zawsze jest możliwa.

Zdalna Klasa

to forma uczestnictwa w szkoleniu z dowolnego miejsca na świecie, dzięki której uczestnik może zdalnie dołączyć do szkolenia tradycyjnego, zachowując wrażenie faktycznej obecności w sali szkoleniowej. Widzi pozostałych uczestników i może bez przeszkód śledzić prezentację, demonstracje oraz zapiski na tablicy, wykonywać ćwiczenia praktyczne oraz porozumiewać się z trenerem i uczestnikami szkolenia w klasie.

Zobacz film ze szkolenia

Stosowane technologie

Kamera o rozdzielczości 4K transmituje szerokokątny obraz pomieszczenia. Macierz 12 mikrofonów zapewnia czysty, wyraźny dźwięk, automatycznie modulując i wzmacniając głos, dzięki czemu doskonale słyszysz instruktora oraz osoby będące w klasie.

Wykorzystujemy najnowszą, opartą o chmurę, platformę CISCO, dzięki której nie tylko obraz i dźwięk, ale także prezentacje, demonstracje oraz notatki z tablicy, są transmitowane na Twoje urządzenie w czasie rzeczywistym.

Z chwilą otrzymania zaproszenia na szkolenie zyskujesz dostęp do obszaru roboczego w chmurze, gdzie znajdziesz materiały przed szkoleniowe, udostępniane przez instruktora pliki, migawki ekranów czy notatki z tablicy, do których możesz sięgnąć także po szkoleniu.

Masz wątpliwości czy udział zdalny w szkoleniu jest dla Ciebie? Zobacz porównanie.

Asseco | Zdalna Klasa vs szkolenie tradycyjne

Aspekt szkolenia Szkolenie tradycyjne Asseco | Zdalna Klasa
Obecność na sali szkoleniowej Jesteś fizycznie w klasie, widzisz i słyszysz trenera i innych uczestników, możesz z nimi rozmawiać. Jesteś w wybranym przez siebie miejscu, łącząc się przez dowolne urządzenia takie jak notebook lub tablet. Dzięki wysokiej jakości kamerze i mikrofonom na sali widzi i słyszysz trenera i innych uczestników, korzystając z mikrofonu w swoim urządzeniu i głośników na sali, możesz z nimi rozmawiać
Widoczność mojej osoby Inne osoby w sali widzą Cię. Jeżeli postanowisz włączyć kamerę, inne osoby widzą Cię na ekranie urządzenia na sali. Możesz się przedstawić będąc widocznym na pełnym ekranie, a potem wyłączyć kamerą, albo pozostawić włączoną – miniaturka Twojej postaci będzie widoczna na ekranie w klasie. Ty decydujesz czy i kiedy widzą Cię pozostałe osoby.
Widok instruktora lub innych osób zabierających głos Będąc w sali widzisz instruktora i uczestników dyskusji. Kamera na sali śledzie aktywne osoby. Na ekranie, w wybranym przez siebie miejscu i rozmiarze widzisz instruktora lub inną osobę, która zabiera głos w dyskusji.
Widok prezentacji Prezentację widzisz na ekranie telewizora na sali. Prezentację widzisz na ekranie swojego urządzenia, mając jednocześnie podgląd na salę.
Praca na tablicy Widzisz co instruktor pisze na tablicy. Jeżeli chcesz coś uzupełnić podchodzisz do tablicy. Na Twoim ekranie w czasie rzeczywistym pokazywany jest obraz z tablicy dotykowej, po której pisze instruktor. Jeżeli chcesz coś uzupełnić, używasz ekranu dotykowego lub myszki w swoim urządzeniu, żeby uzupełnić zawartość tablicy z miejsca, w którym jesteś.
Dostęp do poprzednich tablic Robisz zdjęcie tablicy lub prosisz instruktora o przewrócenie poprzedniej kartki. Wracasz do dowolnej tablicy korzystając aplikacji, którą łączysz się do szkolenia. Dostęp do tablic masz także po szkoleniu, możesz je pobrać i zapisać lokalnie.
Możliwość zadania pytania instruktorowi Pytasz instruktora publicznie lub indywidualnie, gdy podchodzi do Ciebie przy realizacji ćwiczeń. Korzystając z mikrofonu i dostępnych na sali głośników pytasz instruktora publicznie lub wywołujesz go na czacie, który możesz zamienić na indywidualne połączenie głosowe z pominięciem głośników.
Dyskusja grupowa Wszyscy się widzą i słyszą Widzisz i słyszysz wszystkich, sam jeżeli tak postanowisz, jesteś widziany i słyszany przez pozostałych uczestników.
Dostęp do materiałów, ćwiczeń, plików Materiały pobierasz z wskazanej przez instruktora lokalizacji sieciowej. Materiały pobierasz z wskazanej przez instruktora lokalizacji sieciowej, albo z sekcji plików widocznej w aplikacji, którą łączysz się do szkolenia.
Dostęp do materiałów przed kursowych Jeżeli materiały przed kursowe są przewidziane, zwykle otrzymujesz je mailem. Jeżeli materiały przed kursowe są przewidziane, pobierasz je dzięki aplikacji, którą będziesz się później łączył do szkolenia.
Dostęp do laboratoriów Łączysz się z przygotowanym środowiskiem laboratoryjnym zgodnie z wskazówkami trenera. Łączysz się z przygotowanym środowiskiem laboratoryjnym zgodnie z wskazówkami trenera. W dobie laboratoriów udostępnianych w chmurze, Twoja lokalizacja nie ma znaczenia.
Indywidualne wsparcie trenera Trener podchodzi do Ciebie na sali i pomaga np. w realizacji ćwiczenia Łączysz się z trenerem na czacie lub głosowo, a dzięki zastosowanemu oprogramowaniu trener widzi Twój pulpit i może wykonać na nim działania, tak jakbyś był w klasie.
Adnotacje trenera na prezentacjach i demonstracjach Zwykle niemożliwe Trener w każdej chwili, korzystając z ekranu dotykowego, może zrobić na slajdzie albo ekranie demonstracji adnotację. Widzisz ją w czasie rzeczywistym, a później możesz do niej wrócić, a także zapisać lokalnie na swoim dysku.

Twój udział zdalny w szkoleniu dzięki zastosowaniu technologii będzie wyglądać tak:

1.

Dzięki tablicy Webex Board jako uczestnik zdalny widzisz i słyszysz osoby na sali, a uczestnicy szkolenia w klasie widzą i słyszą Ciebie, jeżeli na to pozwolisz.

2.

Tak obraz na monitorze widzą trener oraz uczestnicy szkolenia tradycyjnego w klasie

3.

Na swoim ekranie jako uczestnik zdalny widzisz prezentację oraz adnotacje zrobione przez instruktora, masz dostęp do plików, zapisków z tablicy i zrzutów ekranów, widzisz podgląd sali, zupełnie tak jakbyś w niej był.

4.

Obraz z tablicy jako uczestnik zdalny widzisz tak jak osoby w sali. Sam też możesz po niej pisać.

5.

Będąc uczestnikiem zdalnym zawsze możesz wrócić do użytych na szkoleniu plików, tablic i migawek ekranu prezentacji.

6.

Trener może widzieć Twój pulpit i pomóc w realizacji zdań, widzi pytania, które zadajesz indywidualnie i może Ci pomóc, gdy tego potrzebujesz

Chcesz dowiedzieć się więcej o zdalnym uczestnictwie w szkoleniach - skontaktuj się z nami.

tel. 801 30 30 30

mail: szkolenia@assecods.pl