"ZMIENIAMY SIĘ"

Asseco Data Systems rozwija ofertę szkoleń - rusza Asseco Academy

Asseco Data Systems wzmacnia swoją ofertę szkoleń i wprowadza kolejne usługi ukierunkowane na rozwój kompetencji pracowników firm i instytucji. Jednocześnie spółka wprowadza nową markę Asseco Academy, która będzie trwale związana z ww. usługami. Poza tradycyjną ofertą szkoleń biznesowych, do oferty wkraczają programy, w ramach których będziemy prowadzić rekrutację i szkolić przyszłych pracowników do zatrudnienia przez swoich klientów zgodnie z ich wymaganiami. Wprowadzamy również innowacyjne symulatory wykorzystujące technologię wirtualnej rzeczywistości.

Pion Szkoleń Asseco Data Systems od ponad 25 lat jest wiodącym dostawcą szkoleń dla biznesu. Dostarcza szereg specjalistycznych szkoleń zwiększających kompetencje pracowników z zakresu technologii i rozwiązań IT, zarządzania projektami i programami, zarządzania usługami, czy też bezpieczeństwa informacji i architektury. W swojej ofercie posiada zarówno szkolenia tradycyjne jak i realizowane na odległość oraz klasyczne szkolenia e-learningowe. Przychody z tytułu szkoleń wyniosły w 2017 r. ponad 17 mln zł stawiając spółkę na pozycji wicelidera polskiego rynku dostawców szkoleń.

Nowością w edukacyjnej ofercie są symulatory edukacyjne oparte na technologii wirtualnej rzeczywistości (VR) przygotowane z myślą zarówno o rynku wyższych uczelni, jak i odbiorców biznesowych.

Zadaliśmy sobie pytanie, czy współczesne szkolnictwo wyższe dobrze przygotowuje młodych ludzi do pracy zawodowej. Z dziesiątek rozmów jakie odbyliśmy z władzami polskich uczelni, jednoznacznie wynika, że w środowisku akademickim rośnie świadomość konieczności zmian i oparcia programów nauczania na szkoleniu umiejętności praktycznych. Takie możliwości daje technologia VR, czego przykładem jest Centrum Technologii Wirtualnej Rzeczywistości, które wdrożyliśmy na Uniwersytecie Wrocławskim. Technologia VR świetnie sprawdza się również w biznesie. Z jej pomocą tworzone są symulatory pozwalające pracownikom do perfekcji opanować określone procedury, np. zachowania w sytuacji awarii też obsługi określonego urządzenia – mówi Mariusz Lala, Dyrektor Pionu Szkoleń w Asseco Data Systems SA.