Szkolenia IT / Microsoft / Microsoft Windows Server

MS 10961 Automatyzacja administracji z Windows PowerShell

Czas trwania:

5 dni / 40 godzin

Typ szkolenia:

TRADITIONAL Tradycyjne
Cena netto: 3 950,00 zł
Cena promocyjna: 3 752,00 zł
DISTANCE Asseco | Zdalna klasa
Cena netto: 3 555,00 zł
Cena promocyjna: 1 975,00 zł
AWirtualnaKlasa Asseco | Wirtualna klasa
Cena netto: 3 555,00 zł
Cena promocyjna: 1 975,00 zł

Gwarancje:

Gwarancja 100% satysfakcji Gwarancja 100% satysfakcji
Gwarancja bezpłatnego szkolenia demonstracyjnego Gwarancja bezpłatnego szkolenia demonstracyjnego
Gwarancja dopasowania zakresu szkolenia Gwarancja dopasowania zakresu szkolenia
Gwarancja szkolenia w siedzibie klienta Gwarancja szkolenia w siedzibie klienta
Gwarancja rozszerzonych korzyści Software Assurance Training Vouchers Gwarancja rozszerzonych korzyści Software Assurance Training Vouchers
Dostępność materiałów w chmurze Dostępność materiałów w chmurze
< Powrót

Szkolenie autoryzowane

szkolenie-logo
Informacje o szkoleniu

Uczestnicy poznają jak z pomocą Windows PowerShell 3.0, mogą zdalnie zarządzać pojedynczymi lub wieloma serwerami Windows i jak zautomatyzować codzienne zadania administracyjne.
Kurs dostarcza uczestnikom podstawowej wiedzy i umiejętności, by używać Windows PowerShell 3.0 dla wykonywania podstawowych zadań administracyjnych i dla zautomatyzowania administracji serwerów Windows. Skupia się na funkcjach i technikach podstawowej linii komend oraz umożliwia zapoznanie się umiejętnościami potrzebnymi do obsługi innych produktów Microsoft takich jak: Windows Server, Windows Client, Exchange Server, SharePoint Server, SQL Server, System Center i inne. Szkolenie nie skupia się na tych produktach, ale przybliża zagadnienia dotyczące Windows Server, który jest właściwą platformą dla omawianych treści i służy do prezentacji nauczanych technik.
Podczas kursu uczestnicy nauczą się jak wydajniej wykonywać i monitorować skrypty dzięki niezawodnej łączności, sprawności przepływów pracy, doskonalszego planowania zadań oraz Windows PowerShell Web Access. Nabędą większej łatwości poruszania się w obrębie Windows PowerShell dzięki dokładnemu odkryciu polecenia cmdlet oraz uproszczonej i spójnej składni pomiędzy poleceniami tego typu.

Dzięki zintegrowanemu środowisku skryptowemu (Integrated Scripting Environment - ISE) uczestnicy będą potrafić pisać skrypty szybciej i bardziej intuicyjnie.
 
Do kogo skierowane jest to szkolenie
Kurs jest przeznaczony dla specjalistów IT, którzy już są generalnie doświadczeni w administracji Windows Server i Windows Client lub też posiadają doświadczenie w administracji i obsłudze serwerów aplikacyjnych i usługowych takich jak: Exchange, SharePoint, and SQL. Jest szeroko przeznaczony dla użytkowników, którzy chcą używać Windows PowerShell do automatyzacji zadań administracyjnych z linii poleceń, używając produktu Microsoft lub produktu niezależnego dostawcy oprogramowania (ISV), które posiada możliwość zarządzania i obsługi za pomocą Windows PowerShell.
 
Wymagania wstępne
 • Doświadczenie w zarządzaniu stacjami roboczymi i systemami serwerowymi,
 • Doświadczenie w instalacji i konfiguracji systemów serwerowych,
 • Podstawy z zakresu Active Directory, zarządzania sieciami i dyskami,
 • Wskazana wiedza z Windows Server 2012 i Windows 8
Zagadnienia poruszane podczas szkolenia
 • Początek pracy z Windows PowerShell
 • Praca z przetwarzaniem potokowym (pipeline ) wWindows PowerShell
 • Zrozumienie funkcjonowania przetwarzania potokowego w Windows PowerShell
 • Używanie PSProviders i PSDrives
 • Formatowanie efektu wyjściowego
 • Przeszukiwanie informacji zarządczych przy pomocy WMI i CIM
 • Przygotowanie do wykonywania skryptów
 • Przejście od komendy do skryptu do modułu
 • Administracja komputerami zdalnymi
 • Połączenie wszystkich poznanych elementów
 • Korzystanie z zadań wykonywanych w tle oraz zadań zaplanowanych
 • Stosowanie zaawansowanych technik i profili Windows PowerShell
Gwarancja terminu szkolenia

Program Gwarancja terminu szkolenia daje Klientom pewność iż szkolenie, w którym rozważają swój udział odbędzie się w planowanym terminie i lokalizacji. Gwarancja terminu szkolenia to program obejmujący kursy, które odbędą się w planowanym terminie bez względu na ostateczną liczbę uczestników. Wszystkie szkolenia objęte programem są wyróżnione w katalogu szkoleń dedykowaną ikoną http://szkolenia.assecods.pl/HarmonogramSzkolen.


Gwarancja 100% satysfakcji
Dzięki najwyższej jakości szkoleń oferowanych przez Asseco Academy, zapewniamy naszym klientom Gwarancję 100% satysfakcji z udziału w szkoleniach. Oznacza to, że każdy uczestnik szkolenia otrzymuje od Asseco Academy prawo jego bezpłatnego powtórzenia w sytuacji, w której odczuwa taką potrzebę.
Wystarczy zgłosić chęć powtórzenia szkolenia oraz wybrać termin i miejsce szkolenia, spośród terminów i miejsc dostępnych w harmonogramie szkoleń Asseco Data Systems.

Gwarancja bezpłatnego szkolenia demonstracyjnego

Program Gwarancja bezpłatnego szkolenia demonstracyjnego daje Klientom możliwość bezpłatnego uczestnictwa w szkoleniu, dzięki czemu Klient może zweryfikować jakość świadczonych usług przez Asseco Data Systems i bezpośrednio zapoznać się z ofertą przed podjęciem decyzji o inwestycji w rozwój umiejętności własnych lub swoich pracowników.


Gwarancja dopasowania zakresu szkolenia

Program Gwarancja dopasowania zakresu szkolenia daje Klientom możliwość dostosowania tematyki wybranego szkolenia do własnych potrzeb i oczekiwań, tak aby podczas szkolenia koncentrować się wyłącznie na dostarczaniu wiedzy i umiejętności dokładnie takich, jakich potrzebują jego uczestnicy. Zakres dopasowanego szkolenia może zostać również uzupełniony o tematykę wychodzącą poza zakres szkolenia pierwotnego dotyczącą choćby specyfiki architektury teleinformatycznej lub procedur administracyjnych funkcjonujących w środowisku Klienta bądź analizy przypadku z obszaru codziennej pracy zawodowej w biznesowym otoczeniu Klienta.


Gwarancja szkolenia w siedzibie klienta

Program Gwarancja szkolenia w siedzibie Klienta daje możliwość zorganizowania dowolnego kursu w siedzibie Klienta bądź w innym uzgodnionym pomiędzy Klientem a Asseco Data Systems miejscu na terenie Polski. Program pozwala Klientom ograniczyć wydatki związane z podróżami oraz czasem spędzonym poza biurem przez pracowników. Dodatkową korzyścią jest fakt dyspozycyjności osób biorących udział w szkoleniu w nagłych sytuacjach wtedy, gdy pilnie wymagana jest ich obecność na stanowisku pracy. W przypadku skorzystania z programu Klient zapewnia jedynie salę szkoleniową lub konferencyjną niezbędną do przeprowadzenia szkolenia wraz z podłączeniem do Internetu. Wszystkie pozostałe elementy usługi są zapewniane przez Asseco Data Systems, w tym wszystkie wymagane urządzenia, takie jak notebooki, sieć bezprzewodowa, zdalne laboratoria, oprogramowanie oraz catering.


Gwarancja rozszerzonych korzyści Software Assurance Training Vouchers

Program Gwarancja rozszerzonych korzyści Software Assurance Training Vouchers pozwala klientom realizującym karnety szkoleniowe otrzymane w ramach programów licencjonowania grupowego Microsoft Open Vaule oraz Microsoft Enterprise Agreement (ang. Software Assurance Training Voucher) na uzyskanie dodatkowych korzyści gwarantowanych przez Asseco Data Systems. Program pozwala Klientom realizującym karnety szkoleniowe w Asseco Data Systems na wybór jednej z trzech opcji dodatkowych korzyści.

 • Bezpłatny egzamin certyfikacyjny Microsoft - osoby legitymujące się certyfikatem IT rozpoznawane są jako najwyższej klasy specjaliści, którzy potrafią wdrażać i utrzymywać zaawansowane rozwiązania Microsoft. Szczegółowe informacje dot. certyfikacji Microsoft dostępne są na stronie http://www.microsoft.com/learning/pl/pl/certification/cert-default.aspx.
 • Piąty dzień szkolenia gratis - spectrum szkoleń Microsoft to w przeważającej części szkolenia 5-dniowe. Wykorzystując karnety szkoleniowe o równowartości 4 dni szkoleniowych, Asseco Data Systems gwarantuje 5-ty dzień szkolenia gratis.

Dostępność materiałów w chmurze

Program Gwarancja dostępności materiałów szkoleniowych w chmurze daje Klientom korzystającym ze szkoleń autoryzowanych Microsoft możliwość korzystania z materiałów szkoleniowych w formie elektronicznej dostępnych w chmurze. Dzięki programowi uczestnicy szkoleń mogą:

 • przetrzymywać materiały szkoleniowe z różnych szkoleń, w których uczestniczyli, w jednym miejscu dostępnym przez Internet bez ograniczeń czasowych,
 • korzystać z materiałów na różnych urządzeniach, takich jak komputery PC i Mac, tablety z systemem Windows 8, Adroid oraz urządzeniach Apple,
 • korzystać z notatek do materiałów szkoleniowych i wymieniać się wiedzą oraz opiniami z innymi uczestnikami szkoleń.

Szczegółowe informacje dot. biblioteki materiałów elektronicznych dostępne są na stronie www.arvato.com/uploads/media/arvato_CS_Courseware_Marketplace.pdf.


Terminy szkoleń

Wirtualna klasa
Od 06-09 do 10-09-2021
Od 13-12 do 17-12-2021