Menu
Zamknij menu
Zaloguj się
Asseco Academy » Usługi dla biznesu » Krajowy Fundusz Szkoleniowy

Pomożemy Ci uzyskać dofinansowanie z KFS

Od wielu lat profesjonalnie doradzamy firmom jak zdobyć dofinansowanie. Pomagamy z dokumentacją i składaniem wniosków. Skorzystaj z naszej oferty.

Co to jest Krajowy Fundusz Szkoleniowy?

Co to jest Krajowy Fundusz Szkoleniowy?

Krajowy Fundusz Szkoleniowy to mechanizm finansowy który pozwala na dofinansowanie szkoleń i egzaminów pracowników zatrudnionych na umowę o pracę w mikro, małych, średnich oraz dużych przedsiębiorstwach, posiadających jednostkę organizacyjną na terenie Polski. Decyzję o uzyskaniu środków na kształcenie swojej kadry uzyskacie Państwo w krótkim czasie – maksymalnie do 30 dni od dnia złożenia aplikacji we właściwym dla swojej siedziby Powiatowym Urzędzie Pracy. Środki KFS przekazane pracodawcom stanowić będą pomoc de minimis (rodzaj wsparcia udzielanego przedsiębiorcom ze środków publicznych, którego maksymalna wielkość z różnych źródeł nie może przekroczyć 200 tys. euro w okresie 3 kolejnych lat). Co do zasady maksymalna kwota wsparcia na osobę w ciągu roku: do wysokości 300% przeciętnego wynagrodzenia, czyli około 12 tys. zł. Nie ma też znaczenia, na jaki rodzaj umowy o pracę zatrudnieni są pracownicy.

Chesz skorzystać z dofinansowania KFS?
Skontaktuj się z nami

Dowiedz się jak uzyskać dofinansowanie

1
Skontaktuj się z nami
Zadzwoń do nas, napisz lub zostaw numer telefonu, a my poinformujemy Ciebie o możliwościach uzyskania dofinansowania.
2
Określ potrzeby szkoleniowe
Przygotowanie dokumentów aplikacyjnych przy naszym wsparciu. Aplikacja to prosty dokument zawierający informacje o wybranych tematach szkoleniowych / egzaminach oraz uzasadnienie potrzeby wykorzystania dofinansowania.
3
Uzyskaj dofinansowanie
Złożenie wniosku aplikacyjnego we właściwym Powiatowym Urzędzie Pracy.
4
Zrealizuj szkolenie
Realizacja działań rozwojowych z Asseco Data Systems.
5
Rozlicz otrzymane wsparcie
Rozliczenie wniosku aplikacyjnego przy naszym wsparciu.

Poznaj naszą ofertę

Czym jest Baza Usług Rozwojowych (BUR)!

Czym jest Baza Usług Rozwojowych (BUR)!

Baza Usług Rozwojowych to ogólnodostępna, darmowa baza oferująca usługi szkoleniowe i doradcze z europejskim dofinansowaniem. Dzięki Bazie możesz kontynuować edukację, zdobywać wiedzę, poszerzać kompetencje i kwalifikacje.
W Bazie Usług Rozwojowych Asseco Academy oferuje swoje kursy. Jeżeli jesteś zainteresowany wybranym szkoleniem, skontaktuj się z nami, a my umieścimy je w katalogu dostępnych usług. Dzięki temu możesz otrzymać dofinansowanie na szkolenie z Asseco Academy.

Dowiedz się więcej o dofinansowaniu BUR

 • Kto może skorzystać z dofinansowania?

  W zależności od wybranego Operatora środków unijnych, z dofinansowania może skorzystać Twoja firma jeśli jest mikro, małym lub średnim przedsiębiorstwem i:

  – posiada stałą strukturę zaplecza personalnego i technicznego do prowadzenia działalności na obszarze województwa, w którym aplikują o dofinansowanie oraz ich pracownicy z obszaru tego samego województwa (z wyłączeniem województwa mazowieckiego i pomorskiego)

  lub

  – prowadzą działalność w wybranym sektorze PKD w ramach środków „Kompetencji dla sektorów”. W przypadku projektów sektorowych ze wsparcia mogą skorzystać również duże przedsiębiorstwa, działające w ramach sektorów przemysłowych (związanych z reindustrializacją), m.in. firmy z sektora IT, posiadające PKD J.62 [działalność związana z oprogramowaniem i doradztwem w zakresie informatyki oraz działalność powiązana].

 • Na co można uzyskać dofinansowanie?

  Dofinansowanie możesz uzyskać na wybrane usługi szkoleniowe wpisane do Bazy Usług Rozwojowych. Rekomendowane szkolenia Asseco Data Systems znajdziesz TUTAJ.

 • Czym jest Baza Usług Rozwojowych?

  Baza Usług Rozwojowych to bezpłatna platforma, która pomoże Ci znaleźć i skorzystać z zarejestrowanych w niej szkoleń, studiów podyplomowych, kursów, itp., które mogą zostać sfinansowane z Europejskiego Funduszu Społecznego. Aby pracownicy Twojej firmy mogli zapisać się na szkolenie dofinansowane, Twoje przedsiębiorstwo musi mieć w BUR założone konto firmowe.

 • Kto udziela dofinansowania?

  Dofinansowania udzielają tzw. regionalni Operatorzy działający w 14 województwach (za wyjątkiem woj. pomorskiego i mazowieckiego) na terenie Polski. Aby uzyskać dofinansowanie na realizacje usług rozwojowych Twoja firma zobowiązana będzie do podpisania z Operatorem umowy. Oprócz regionalnych Operatorów działają również sektorowi Operatorzy, którzy udzielają wsparcia przedsiębiorcom z wybranych sektorów.

 • Jaki jest poziom dofinansowania?

  Co do zasady przedsiębiorstwo może uzyskać dofinansowanie od 50% do 80% kosztów danej usługi. Aby dowiedzieć się więcej skontaktuj się nami.

 • Jaki jest minimalny i maksymalny poziom dofinansowania na przedsiębiorstwo?

  Minimalna i maksymalna wartość dofinansowania na przedsiębiorstwo jest zróżnicowana i zależy od Operatora.

Dlaczego my?

Dzięki naszym szkoleniom jako pracownik rozwiniesz swoją wiedzę i umiejętności, a ich potwierdzeniem będzie uznawany na całym świecie certyfikat międzynarodowej organizacji akredytującej. Jako pracodawca zyskasz wykwalifikowany i kompetentny zespół pracowników, którzy przyczynią się do wzrostu efektywności działania Twojej firmy.

4,85

Średnia ocena kursu

92%

Kursantów zdobywa certyfikat

29

Lat doświadczenia

2 000+

Współpracującyh trenerów i ekspertów

Chcesz z nami porozmawiać?

Zadzwoń do nas: tel. 801 30 30 30

lub