Menu
Zamknij menu
Zaloguj się
Asseco Academy » E-learning – Cyberbezpieczeństwo w Organizacji

E-learning:
Cyberbezpieczenstwo
w Organizacji

W cyberbezpieczeństwie potrzebujemy edukacji w budowaniu świadomości o zagrożeniach

Większość firm i instytucji ma świadomość, że niektóre obszary ich działalności i posiadane aktywa są związane lub uzależnione od cyberbezpieczeństwa. Skutecznie przeprowadzony cyberatak wpływa negatywnie na biznes, wiąże się ze znacznymi stratami łatwymi do oszacowania (utrata przychodów, koszty okupu czy kary finansowe) i trudnymi do wymiernej oceny ( zatrzymanie ciągłości biznesu, utrata reputacji, ujawnienie danych osobowych). Skutecznie przeprowadzony atak może być bardzo dotkliwy dla firmy, w skrajnych przypadkach może prowadzić nawet do jej likwidacji.

W trosce o bezpieczeństwo firm zaprojektowaliśmy szkolenie e-learningowe poświęcone tematyce cyberbezpieczeństwa i zagrożeń z nim związanych. Szkolenie przeznaczone jest dla każdego pracownika, który wykonując zadania służbowe posługuje się komputerem czy telefonem i ma dostęp do Internetu. Kształtuje świadomość pracowników w zakresie różnych wariantów najpopularniejszych ataków, jakie na terenie Polski i świata są obecnie wykorzystywane, uczy jak się przed tymi atakami ustrzec. Ponadto wprowadza dobre praktyki dotyczące dbania o bezpieczeństwo do zastosowania przez każdego z nas.

O szkoleniu

O szkoleniu

Na wstępie szkolenia przedstawione są najczęstsze typy cyberataków, takie jak:

  • ataki za pomocą email,
  • ataki za pomocą telefonu,
  • ataki za pomocą mediów społecznościowych.

W kolejnej części szkolenia uczestnik zapozna się z zasadami bezpiecznego korzystania z sieci a następnie przedstawione zostaną źródła zagrożeń dla danych i wycieków informacji oraz jakie działania własne należy podjąć jeśli padło się ofiarą cyberataku z podziałem na sprzęt służbowym i prywatny.

Do kogo skierowane jest szkolenie?

Do kogo skierowane jest szkolenie?

Kurs Cyberbezpieczeństwa skierowany jest dla wszystkich osób, które na co dzień korzystają z internetu zarówno na urządzeniach stacjonarnych jaki i mobilnych.

W trakcie szkolenia uczestnik dowie się:

  • w jaki sposób uchronić się przed nieautoryzowanym dostępem do urządzeń oraz danych na nich przechowywanych,
  • w jaki sposób zadbać o bezpieczeństwo swoich haseł,
  • jak zabezpieczyć swoje dane.

Treści zostały przedstawione w sposób jasny i czytelny, a uczestnicy szkolenia, nie tylko zdobędą wiedze teoretyczną, ale także nauczą się w jaki sposób wykorzystać zdobytą wiedze w praktyce. W szkoleniu zastosowane zostały elementy aktywizujące użytkowników, informacje zwrotne z omówieniem przypadków, atrakcyjne i zróżnicowane ćwiczenia pozwalają na utrwalenie zdobytej wiedzy oraz testy ją weryfikujące.

Główne zagadanienia poruszane podczas szkolenia

Ataki za pomocą e-mail, Ataki za pomocą telefonu, Ataki za pomocą mediów spoełcznościowych, Uwierzytelnienie i autoryzacja – bezpieczeństwo haseł, Wycieki i kradzieże danych, Szyfrowanie i zabezpieczenie danych, Bezpieczeństwo w sieci, Złośliwe oprogramowanie, Działania własne, Aspekty prawne

Dzięki przeszkoleniu pracowników w zakresie ochrony przed zagrożeniami, firmy mogą znacząco zwiększyć odporność swojego środowiska informatycznego na najgroźniejsze ataki i ich skutki, takie jak utrata danych, straty finansowe czy też utraty reputacji.

Przepraszamy, brak artykułów w wybranej kategorii.

Chcesz z nami porozmawiać?

Zadzwoń do nas: tel. 801 30 30 30