Menu
Zamknij menu
Zaloguj się
Asseco Academy » Baza Wiedzy » Skąd bierze się potrzeba zwinnego zarządzania zmianą?
01.10.2022 - Artykuł

Skąd bierze się potrzeba zwinnego zarządzania zmianą?

Zwinne zarządzanie zmianą jest coraz częściej wdrażane przez firmy, które widzą potrzebę szybkiego reagowania na pojawiające się możliwości. Niezależnie od sektora, branży w coraz większym stopniu organizacje doceniają znaczenie zarządzania zmianą, w tym zwinnego podejścia.

Aby pełnić rolę ambasador zmiany w swojej organizacji, odpowiedzialny za zarządzanie zmianą, ważne jest aby rozumiał wpływ filozofii Agile na pracę i skutki zmian, a tym samym lepiej wdrażał zmiany, wspierając wiodące w organizacji inicjatywy na które ma wpływ.

Wpływ wprowadzanych zmian wykracza poza osoby odpowiedzialne za zarządzanie nimi.
Zespoły i poszczególni pracownicy z całej organizacji – zarówno ci aktywnie zaangażowani w projekty zmian, jak i ci pozostający jedynie pod ich wpływem – muszą rozumieć nowe środowisko biznesowe oraz na czym polega ich wkład w sukces organizacji.

To właśnie liderzy, niezależnie od obszaru biznesowego, dostrzegają zalety zwinnego i elastycznego podejścia do zarządzania, projektów i rozwoju organizacji, a więc i zmiany. Podejścia zwinne wpływają zatem na wielkość i szybkość zmiany, która w naturalny sposób ma wpływ na osoby odpowiedzialne za nią i oczywiście na tych, na które zmiana ma oddziaływać.  Dostrzegają oni, że zwinna zmiana:

  • wpływa na zwiększenie zysków i szybkości wprowadzania produktów i usług na rynek,
  • poszerza współpracę i satysfakcję klienta,
  • sprawia, że to co zostało dostarczone na końcu klientowi jest odpowiednie, właściwe,  aktualne i satysfakcjonujące.

Liczne organizacje stawiają sobie za cel wdrożenie zwinnego stylu zarządzania do praktyki biznesowej. Akredytowane Warsztaty Agile Change Agent® są doskonałym miejscem poznania pryncypiów skutecznego połączenia zwinności z kontrolą procesu wdrażania zmian.

Dotychczasowe kwalifikacje APMG International (AgilePM® oraz Change Management®) zostały opracowane z myślą o osobach pełniących określone role w inicjatywach zmian.

Akredytowany warsztat Agile Change Agent® poszerza zakres dostępnych kwalifikacji, umożliwiając wejście do świata zwinnego zarządzania zmianą wszystkim tym, których zmiany dotykają w trakcie wykonywania codziennych zadań, a którzy nie zawsze są formalnie zaangażowani w projekty.

Dla kogo certyfikacja Agile Change Agent®?

Akredytowane warsztaty Agile Change Agent umożliwiają:

  • praktyczne zrozumienie aspektów zarządzania zmianą wśród menedżerów i pracowników;
  • poznanie czym jest zarządzanie zmianą osobom, które zetknęły się już ze zwinnym stylem zarządzania (Agile);
  • poznanie czym jest zwinny styl zarządzania (Agile) osobom, które zetknęły się już z zarządzaniem zmianą.

Agile Change Agent to także warsztat przeznaczony dla tych, którym znane są formalne teorie, modele i metodyki zarządzania projektami i zmianą, ale którzy nadal poszukują praktycznych technik i narzędzi.

Co daje Zwinne Zarządzanie Zmianą?

Koncepcja zwinnego wdrażania zmiany  daje realne narzędzia do stworzenia pełnego modelu życia zmiany, począwszy od pomysłu, aż do wdrożenia i przyjęcia efektów wdrożonej inicjatywy zmiany.

Obejmuje ona:

  • Koncepcję, która łączy zasady Agile z praktykami Change Managment
  • Mapę drogową – wspierającą planowanie zwinne wprowadzenie zmiany
  • Narzędzia do identyfikacji potrzeb biznesowych, taka by ustalić priorytety do zadań i wspierać zaangażowanie otoczenia w nową inicjatywę zmiany
  • Podejście do budowania relacji, dzięki któremu wiemy jakie są możliwości i w jaki sposób możemy wpłynąć na  zaangażowanie innych, aby osiągnąć cel inicjatywy zmiany

Chcesz wiedzieć więcej?

Obejrzyj nagrania z Dorota Pec – Trenerem obszaru zarządzania zmianą Asseco Academy.

Zachęcamy również do wysłuchania ciekawej rozmowy i zdobycia wiedzy o wykorzystaniu praktycznych narzędzi konsultingu zarządzania zmianą w stylu zwinnym, którą podzieliły się Dorota Pec, Trener i Ekspert Asseco Academy oraz Melanie Franklin, Executive Consultant, Expert, APMG International.


Szkolenia powiązane z tematem

Przepraszamy, brak artykułów w wybranej kategorii.

Czym zajmuje się Asseco?
Jakie są nasze mocne strony?
Poznaj jakość Asseco