Menu
Zamknij menu
Zaloguj się
Asseco Academy » Baza Wiedzy » Standaryzacja procedur egzaminów DevOps
07.09.2023 - Artykuł

Standaryzacja procedur egzaminów DevOps

PeopleCert jakiś czas temu przejął DevOps Institute (DOI) i teraz przyszedł czas na standaryzację procedur egzaminów DevOps.

Dotychczas egzaminy DOI odbywały się na platformie Web Assesssor. Wkrótce egzaminy DOI będą odbywać się już na platformie PeopleCert, tak jak egzaminy ITIL®4, PRINCE2® czy wiele innych.

Dotychczas egzaminy DOI nie były nadzorowane. Po zmianach, egzaminy DOI będą nadzorowane zdalnie przez PeopleCert – OnlineProctor.

Do tej pory na egzaminach DOI można było korzystać z materiałów szkoleniowych, ale jako, że nikt egzaminu nie nadzorował to – nieoficjalnie – można było korzystać również z Google. Wszystkie egzaminy DOI pozostają „OpenBook”, tzn. nawet po zmianach będzie można na nich korzystać z oficjalnych materiałów szkoleniowych, natomiast żadne inne pomoce nie będą już akceptowane.

Dotychczas można było zakupić szkolenie i egzamin DOI oddzielnie. Teraz szkolenie, ebook i voucher na egzamin w PeopleCert będzie oferowany wyłącznie w pakiecie jako bundle, tak jak dla ITIL®4, PRINCE2® czy wielu innych. Egzamin poprawkowy nadal będzie można kupić solo, ale najlepiej egzaminy zdawać za pierwszym razem.

Ważne, aby kandydat nie był zaskoczony, że na kolejnym egzaminie DevOps Institute będzie obecny proctor, który zweryfikuje jego dowód osobisty, sprawdzi czy biurko jest czyste i czy w pokoju, gdzie odbywa się egzamin, nie znajduje się ktoś, kto mógłby podpowiadać.

  • Do 15 listopada działa dotychczasowa platforma Web Assessor.
  • Do 15 października możliwy jest zakup egzaminów na dotychczasowych zasadach i zdawanie go na Web Assessor.

Po zmianach wszystkie egzaminy PeopleCert będą obsługiwane w ten sam sposób.

Podnieś swoje kompetencje z Elite Partnerem DevOps Institute!

Przepraszamy, brak artykułów w wybranej kategorii.

Czym zajmuje się Asseco?
Jakie są nasze mocne strony?
Poznaj jakość Asseco