ASSECO ACADEMY STARTER

ALTERNATYWA DO REKRUTACJI TRADYCYJNEJ PROFESJONALISTÓW IT

Dostarczamy „uszyte na miarę” zespoły programistów, zrekrutowane i wyszkolone zgodnie z wymaganiami klienta, gotowe do zatrudnienia przez klienta w formie umowy o pracę lub kontraktu B2B. Świadczone przez nas usługi stanowią alternatywę do rekrutacji tradycyjnej profesjonalistów IT.

Wiemy, że nasi Klienci, szczególnie z branży IT, stykają się codziennie z wieloma wyzwaniami, wśród których kluczowym jest niedobór specjalistów.

  • braki osobowe w zespołach, które są przyczyną opóźnień lub wstrzymania realizacji projektów,
  • rosnące wynagrodzenia, które negatywnie odbijają się na marży i hamują rozwój biznesu,
  • rynek pracownika, który wpływa na wzrost wskaźnika rotacji oraz powoduje wyścig i walkę o developerów.

Wszystkie te czynniki wpływają negatywnie na codzienną pracę oraz jej planowanie, generują również potrzebę angażowania znacznych zasobów po stronie rekrutacji.

NASZE ROZWIĄZANIE:

Możesz mieć u siebie lojalnych pracowników zatrudnionych na umowę o pracę bądź kontrakt B2B:

  • których motywacja wykracza poza kwestie związane z wynagrodzeniem,
  • skupionych na rozwoju w ramach realizowanych projektów,
  • starannie i świadomie wyselekcjonowanych według wartości, jakimi kieruje się Firma,
  • specjalistów, przygotowanych do realizacji konkretnych zadań,
  • z wiedzą dopasowaną do oczekiwań pracodawcy.

I to wszystko nie tylko bez ponoszenia większych kosztów, ale wręcz z uzyskaniem znaczących oszczędności w stosunku do rekrutacji tradycyjnej!

Dostarczamy profesjonalne zespoły specjalistów IT gotowych do zatrudnienia w strukturach naszych klientów.

Znajdujemy idealnie dopasowanych kandydatów, szkolimy ich według specjalnie przygotowanego programu i wdrażamy by z sukcesem realizowali cele i zadania w ramach organizacji naszych Klientów. Połączenie innowacyjności i profesjonalizmu daje efekt w postaci najlepszej możliwej alternatywy dla tradycyjnej rekrutacji, przy okazji przynosząc firmie znaczne oszczędności.

KORZYŚCI

Zespół szyty na miarę

Dostarczamy zespół zgodnie z potrzebami Klienta, niezależnie czy są standardowe, czy nietypowe. Uczestnicy są wyszkoleni w taki sposób, by ich kompetencje były idealnie dopasowane do potrzeb i oczekiwań już od pierwszego dnia pracy.

Znaczna oszczędność w porównaniu do rekrutacji tradycyjne

Koszt pozyskania i pracy pracowników w okresie pierwszych 24 miesięcy dostarczonych przez nas jest istotnie niższy, niż koszt pracowników pozyskanych w wyniku tradycyjnej rekrutacji.

Sięgamy głębiej po zasoby ludzkie

Docieramy do zasobów nieosiągalnych tradycyjnymi metodami. Łowimy talenty, które następnie szlifujemy i w rezultacie tworzymy idealnych pracowników.

Kompleksowa obsługa i odpowiedzialność

Jesteśmy odpowiedzialni za projekt od początku do końca i profesjonalnie prowadzimy go przez wszystkie etapy. Nasza praca zaczyna się przy badaniu potrzeb i wciąż trwa, gdy zespół już pracuje u Klienta.

Pozyskiwanie źródeł finansowania szkoleń

Zapewniamy profesjonalne wsparcie w procesie pozyskiwania funduszy unijnych na działania szkoleniowe i doradcze oraz nasze pełne zaangażowanie na etapie realizacji projektu i rozliczania uzyskanych dotacji.

Pełna kontrola nad przebiegiem

W dowolnym momencie Klient może mieć dostęp do procesów, tym samym aktywniej włączyć się w promocję czy rekrutację, lub też wnikliwie analizować kandydatów na etapie rekrutacji i selekcji.

CSR

Nasz model pozwala na realizację polityki wizerunkowej i społecznej odpowiedzialności Klienta. Poprzez właściwy dobór kanałów komunikacyjnych, możemy skupiać się na trafianiu z odpowiednimi komunikatami do określonych grup społecznych (studenci, kobiety, niepełnosprawni itp.) i w razie potrzeby, z nich budować grupę szkoleniową.

Employer Branding

Kampania promocyjna projektu to doskonałe narzędzie do zaprezentowania atutów Firmy tysiącom jej odbiorców. Pomożemy promować spójny obraz atrakcyjnego pracodawcy, który również pozwoli powiększyć grono potencjalnych przyszłych pracowników.

NASZA UNIKALNA METODOLOGIA

CASE STUDY

Unikalny model współpracy, będący relacją win-win w przypadku Uczestnika i Firmy, pozwala, dzięki profesjonalnej promocji, uzyskać fantastyczne rezultaty. Do jednej, kilkunastoosobowej grupy potrafi zgłosić się nawet 700 osób, co oznacza, że liczba chętnych na jedno miejsce może przekroczyć 40. Dysponujemy zaawansowanymi narzędziami, takimi jak dopasowywane zestawy testów predyspozycji, analitycznego myślenia, czy kompetencji. Przeprowadzamy kompleksowe badania, w tym wywiady behawioralne, co w połączeniu z odpowiednią wiedzą dotyczącą całości procesu, pozwala na dokonanie optymalnego wyboru. Gwarantuje on powodzenie projektu i finalne zadowolenie Firmy z przyszłych pracowników.

Firma z branży IT zgłosiła się z zapotrzebowaniem na grupę 18 osób o określonym profilu osobowościowym i kompetencyjnym, wyszkoloną w konkretnym zakresie języka JAVA. Dzięki przeprowadzonej kampanii, do projektu aplikowało ponad 720 osób, czyli 40 chętnych na jedno miejsce. Po wieloetapowym procesie selekcji, z uwzględnieniem analizy CV, a także realizacji testów predyspozycji, analitycznego myślenia, kompetencji i języka angielskiego, zarekomendowana została grupa 36 osób, która poddana została badaniom pogłębionym (wywiad behawioralny). Z grupy tej, Klient, opierając się na zestawie kompleksowych raportów, wskazał finalnych uczestników. Wybrana niezwykle utalentowana grupa gwarantuje przejście procesu intensywnego, 3,5 miesięcznego szkolenia i ukończenia go ze świetnymi wynikami. Łączne oszczędności zbudowania i utrzymania zespołu na przestrzeni 2 lat wynoszą ponad 440.000 PLN netto w porównaniu do tradycyjnej rekrutacji.